מדוע אתם נתקעים במשקלים ולא עולים במסת השריר

⬅ 3 סיבות עיקריות למה אתם לא עולים במסת השריר או נתקעים במשקלים ➡

✴ לא אוכל מספיק טוב – בניית מסת שריר דורשת הרבה אבל הרבה אוכל המורכב מפחמימות, חלבונים ושומנים בעיקר. זה לא לדחוף עוד שייק חלבון אחרי אימון ונגמר הסיפור, זה לדחוף הרבה אוכל במהלך כל היום מכל האבות המזון.
ההמלצה שלי היא לחלק את הארוחות ל5-6 ארוחות בינוניות ביום. אפשר גם לגדול מ-3 ארוחות בתנאי שהם מאוד גדולות ומכילות את כל האבות מזון, אך מעטים מאוד מצליחים להגיע לכמות מספקת מ-3 ארוחות בלבד. (מה שחשוב זה שהסך הקלורי היומי יהיה חיובי זה לא משנה אם זה מ2 ארוחות או מ6 ארוחות)
🔹חשוב להבין שאם התזונה לא מרובה ולא נכונה התוצאות יהיו מזעריות או לא יהיו בכלל !
זה 50% תזונה, 50% אימונים, זה אחד תלוי בשני ❗
↩המלצה – ללכת לתזונאי ספורט שיבנה לכם תפריט מתאים לעלייה במסת השריר.

✴ התקדמות – כדי לשמור על גירוי תמידי, הגוף צריך לשמור על אלמנט של התקדמות. אם תיתקעו באותם משקלים/חזרות/סטים כל הזמן אז הגוף "יפסיק" להגיב ולא תתרחש עלייה במסת השריר.
התקדמות בין אימונים יכולה להתבצע על ידי שינויים ב:
🔸משקל של התרגיל – התקדמות של 2.5-5 ק"ג בתרגילים.
🔸להתקדם בכמות הסטים והחזרות – אם המשקל כבר כבד, אפשר להוסיף עוד חזרות, או להוסיף עוד סט.
🔸להוסיף עוד תרגיל

✴ לא נח מספיק – כלל מאוד חשוב וחלק בלתי נפרד מההתקדמות וההתפחות הוא המנוחה.
החלק הזה מתחלק לשני מובנים:
🔸אין מנוחה טוטאלית מהאימונים – לא רק השרירים צריכים מנוחה אלא גם המערכת העצבית. ברגע שאנחנו מותשים פיזית ומנטלית מומלץ לקחת כמה ימים מנוחה כללית מהאימונים על מנת לצבור כוחות חדשים ולמלא אנרגיה. מתאמן עייף ומותש יהיה בעל פוטנציאל נמוך מאוד באימונים לגדילה.
🔸אין התאמה במנוחה בין האימונים – זה נקשר לרמות השונות של המתאמנים, ולמנוחה שהוא צריך, אבל הרבה מתאמנים שלא רואים תוצאות או שלא נחים מספיק, או שנחים יותר מידי.
יש מתאמנים מתחילים שישר קופצים לתוכניות כמו ABC / ABCD וכו' כאשר תוכניות אלו מבוססים על עומסים שלא מתאימים להם(לא מסוגלים להגיע אליהם) והגוף מתאושש מהר ומותר ימי מנוחה רבים שלא מנוצלים.